Ümran Kaya Kapanlı • BASKETFAUL.COM
Alt sıralardaki takımların performansları haftanın ilginç geçmesini sağladı.
Bahçeşehir Koleji, Türkiye Kupası finalisti Darüşşafaka Tekfen'i mağlup ederken Trae Golden yine ön plandaydı. Maçın büyük bölümünü geride götüren Darüşşafaka ise Doğuş Özdemiroğlu'nun savunma eforuyla oyuna ortak oldu.
Sezona orta sıralarda yer alabilecek bir kadro ile başlamasına karşın sponsoru ile düştüğü anlaşmazlık sonucunda kan kaybeden Büyükçekmece ilk yarıda yendiği Beşiktaş Sompo Sigorta'yı, Kenny Hayes'in ortalığa çıkmasıyla yine zorladı ancak sonunu getiremedi.
Sigortam.net İTÜ, Larkin, Simon ve Micic'ten yoksun kadrosuyla çıkan Anadolu Efes'e ezilmeden yenildi.
Afyon Belediyesi Fenerbahçe karşısında farkı son çeyrekte 12 sayıya kadar açtı, sonrasında ise Fenerbahçe savunmasına takıldı. Son saniyeler içindeki hakem hataları da sonuç üzerinde etkili oldu.
Frutti Extra Bursaspor, yabancılarla yolunu ayıran Teksüt Bandırma'yı mağlup ettiğinde oldukça sevindi çünkü Bandırma'nın gençleri son çeyreğe kadar skoru önde götürdü.
Gaziantep Basketbol, as oyuncularını kaybeden Ormanspor'u yenerken fazla zorlanmadı.
Pınar Karşıyaka Ankara'da yaptığı savunmanın ödülünü Türk Telekom galibiyetiyle aldı.
Galatasaray ise Sammy Mejşa'nın direncine rağmen, Aaron Harrison'un hücum performansıyla galip geldi.
BSL HAFTANIN EN’leri | |
Haftanın Takımı | Bahçeşehir Koleji |
Haftanın Altın Karması | Doğuş Balbay (Anadolu Efes) Rıdvan Öncel (TEKSÜT Bandırma) Metecan Birsen (Pınar Karşıyaka) Alperen Şengün (TEKSÜT Bandırma) Oğuz Savaş (Beşiktaş Sompo Sigorta) |
Haftanın Altın Karması (Yabancı) | Trae Golden (Bahçeşehir Koleji) Kenny Hayes (Arel Büyükçekmece) Aaron Harrison (Galatasaray Doğa Sigorta) Amath M:Baye (Pınar Karşıyaka) Ivan Buva (Gaziantep Basketbol) |
Haftanın Koçu | Zafer Aktaş (Bahçeşehir Koleji) |
Haftanın Oyuncusu | Kenny Hayes (Büyükçekmece) |
Haftanın Genç Oyuncusu | Alperen Şengün (TEKSÜT Bandırma) |
Haftanın skoreri | Kenneth Hayes(Arel Büyükçekmece) 39 sayı |
Haftanın 3’lükçüsü | Ender Arslan (Furitti Extra Bursaspor) 5/7 |
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu | Kenneth Hayes(Arel Büyükçekmece) 6/12 |
Haftanın en fazla sayı atan takımı | Gaziantep Basketbol (102) |
Haftanın en az sayı yiyen takımı | Anadolu Efes (49) |
En fazla serbest atış kullanan takım | Gaziantep Basketbol (21/29) |
En az serbest atış kullanan takım | sigortam.net İTÜ Basket (7/12) MEKSA Afyon Belediyespor (5/12) |
En fazla ribaund alan takım | sigortam.net İTÜ Basket (48) |
En fazla ribaund alan oyuncu | Furkan Haltalı (TEKSÜT Bandırma) 14 |
En fazla asist yapan takım | Gaziantep Basketbol (31) |
En az asist yapan takım | sigortam.net İTÜ Basket (9) |
En fazla asist yapan oyuncu | Robert Golden (Bahçeşehir Koleji) 13 |
En fazla top çalan takım | Furitti Extra Bursaspor (11) |
En az top çalan takım | Türk Telekom (1) |
En fazla top çalan oyuncu | Christopher Jones (Bursaspor) 3 Birkan Batuk (Beşiktaş Sompo Sigorta) 3 |
En fazla top kaybeden takım | TEKSÜT Bandırma (21) |
En az top kaybeden takım | Darüşşafaka TEKFEN (4) |
S | Takım | O | G | M | A | Y | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pınar Karşıyaka | 21 | 18 | 3 | 1760 | 1459 | 39 |
2 | Anadolu Efes | 20 | 18 | 2 | 1753 | 1497 | 38 |
3 | Fenerbahçe Beko | 21 | 16 | 5 | 1691 | 1526 | 37 |
4 | Galatasaray Doğa Sigorta | 21 | 15 | 6 | 1706 | 1646 | 36 |
5 | TOFAŞ | 21 | 14 | 7 | 1849 | 1635 | 35 |
6 | Darüşşafaka TEKFEN | 21 | 12 | 9 | 1722 | 1594 | 33 |
7 | TEKSÜT Bandırma | 21 | 11 | 10 | 1736 | 1687 | 32 |
8 | Beşiktaş Sompo Sigorta | 21 | 11 | 10 | 1665 | 1673 | 32 |
9 | Türk Telekom | 21 | 10 | 11 | 1620 | 1663 | 31 |
10 | Gaziantep Basketbol | 21 | 8 | 13 | 1721 | 1764 | 29 |
11 | Frutti Extra Bursaspor | 20 | 9 | 11 | 1559 | 1655 | 29 |
12 | MEKSA Afyon Belediyespor | 21 | 7 | 14 | 1667 | 1685 | 28 |
13 | Bahçeşehir Koleji | 21 | 7 | 14 | 1712 | 1806 | 28 |
14 | OGM Ormanspor | 21 | 7 | 14 | 1636 | 1757 | 28 |
15 | Arel Üniversitesi Büyükçekmece | 21 | 3 | 18 | 1553 | 1924 | 24 |
16 | sigortam.net İTÜ Basket | 21 | 1 | 20 | 1586 | 1965 | 22 |
Gelecek Hafta Maçları ( 22. Hafta / 7 - 9 Mart 2020) |
Pınar Karşıyaka - Bahçeşehir Koleji |
OGM Ormanspor - Türk Telekom |
Darüşşafaka TEKFEN - Galatasaray Doğa Sigorta |
Arel Büyükçekmece Basketbol - Furitti Extra Bursaspor |
TEKSÜT Bandırma BK - sigortam.net İTÜ Basket |
Beşiktaş Sompo Sigorta - Fenerbahçe Beko |
TOFAŞ - MEKSA Afyon Belediyespor |
Anadolu Efes - Gaziantep Basketbol |
YORUMLAR