Reklam
Bugun...


TBL'DE 30. HAFTA SONA ERDİ
İlk 30 haftada Bursaspor ve Akhisar dışında 28 maç kazanan Türk Telekom şampiyonluğunu Konya'da ilan ederek BSL'ye döndü.

TBL'DE 30. HAFTA SONA ERDİ
+ -
İlk 30 haftada Bursaspor ve Akhisar dışında 28 maç kazanan Türk Telekom şampiyonluğunu Konya'da ilan ederek BSL'ye döndü.
 
BASKETFAUL.COM
 
 
 
Bursaspor sahasındaki maçta Antalyaspor'u mağlup ederek 2 puan farkla ikinciliğini korudu.
 
Son haftalarda tökezleyen Afyon Belediye lig sonuncusu Samsun BŞB'yi farklı yendi. Bu sonuçla Samsun'un kurtulma olasılığı daha da azaldı.
 
Play-off'un ilk turunda ev sahibi avantajını eline geçirmeye çalışan Bahçeşehir Koleji, TED karşısında çok rahat kazandı. Bahçeşehir Koleji lig bu şekilde bitecek olursa Antalyaspor'ya eşleşecek ve saha avantajı rakibinde.
 
Bandırma Kırmızı, Jerry Smith'in sözleşmesini feshetme kararı alan Karesi deplasmanında farklı galip geldi.
 
Ligin ikinci yarısında atak yapan Ormanspor, düşmeme mücadelesi veren Yalova Gorup Belediye galibiyetiyle play off'taki avantajını sürdürdü.
 
Ligin dokuzuncu, yani play-off'ların son sırası için önem taşıyan maçta İstanbulspor, büyük çıkış yakaladıktan sonra düşüş yaşayan Akhisar Belediye'yi deplasmanda yenerek rakibini geçti.
 
PETKİM deplasmandaki Bakırköy Basket galibiyetiyle ligde kalma adına büyük bir adım attı.
 

Ankara DSİ, Düzce Belediye'yi yendi ve düşme potasında avantajlı konuma geçti. 

 

TBL HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
İstanbulspor Beylikdüzü
Haftanın Altın Karması
Ender Arslan (Türk Telekom)
Berent Kavaklıoğlu (Ankara DSİ)
Can Özcan (Bursaspor)
Hadi Özdemir (Afyon Belediye)
Kaya Peker (Türk Telekom)
Haftanın Gümüş Karması
Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)
Atakan Denk (İstanbulspor)
Gökhan Aydın (İstanbulspor)
Kerem Gönlüm (Bahçeşehir Koleji)
Mutlu Demir (Ankara DSİ)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
TJ Campbell (Türk Telekom)
Patrick Rembert (PETKİM Spor)
Yasiin İhsan Graves (Ormanspor)
David Tyler ( İstanbulspor )
Kaloyan Ivanov (PETKİM Spor)
Haftanın Koçu
Hakan Yavuz (İstanbulspor Beylikdüzü)
Haftanın Oyuncusu
Michael Davis (Ankara DSİ)
Haftanın Genç Oyuncusu
Sedat Ali Karagülle (Bandırma Kırmızı)
Haftanın skoreri
Kyle Hunt (Düzce Belediye) 30 sayı 35:39 dak.
Yasiin İhsan Graves (Ormanspor) 30 sayı 35:48 d.
Haftanın 3’lükçüsü
Ersin Görkem (Düzce Belediye) 5/6
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Murat Can Esen (Yalova Belediye) 6/9
Ender Arslan (Türk Telekom) 6/9
Haftanın en fazla sayı atan takımı
Bandırma Kırmızı (96)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
İstanbulspor Beylikdüzü (64)
En fazla serbest atış kullanan takım
OGM Ormanspor (19/25)
En az serbest atış kullanan takım
İstanbulspor Beylikdüzü (10/11)
En fazla ribaund alan takım
Ankara D.S.İ (45)
Afyon Belediye (45)
En fazla ribaund alan oyuncu
Michael Davis (Ankara DSİ) 17
En fazla asist yapan takım
Ankara D.S.İ (27)
En az asist yapan takım
TED Ankara Kolejliler (10)
En fazla asist yapan oyuncu
Berent Kavaklıoğlu (Ankara DSİ) 17
En fazla top çalan takım
Bandırma Kırmızı (15)
En az top çalan takım
Ankara D.S.İ (3)
En fazla top çalan oyuncu
Kerem Gülmez (Karesi Basketbol) 4
Sedat Ali Karagülle (Bandırma Kırmızı) 4
Charles Jackson (Bandırma Kırmızı) 4
Yasiin İhsan Graves (Ormanspor) 4
Ümit Sonkol (Bahçeşehir Koleji) 4
Gökalp Ural (TED Kolejliler) 4
En fazla top kaybeden takım
Karesi Spor Basketbol (23)
En az top kaybeden takım
Düzce Belediye (6)
 
S Takım O G M A Y P
1 Türk Telekom 30 28 2 2602 2198 58
2 Bursaspor Durmazlar 30 23 7 2497 2265 53
3 Afyon Belediye 30 21 9 2513 2328 51
4 Selçuklu Belediyesi 30 21 9 2384 2296 51
5 Antalyaspor 30 19 11 2354 2324 49
6 Bahçeşehir Koleji 30 18 12 2422 2348 48
7 Bandırma Kırmızı 30 17 13 2372 2368 47
8 OGM Orman Spor 30 16 14 2215 2245 46
9 İstanbulspor Beylikdüzü 30 15 15 2334 2314 45
10 Akhisar Belediye 30 15 15 2365 2406 45
11 Bakırköy Basket 30 13 17 2321 2380 43
12 Düzce Belediye 30 12 18 2274 2390 42
13 Karesi Spor Basketbol 30 12 18 2329 2448 42
14 PETKİM Spor 30 9 21 2238 2349 39
15 Ankara D.S.İ 30 9 21 2268 2400 39
16 Yalova Group Belediye 30 8 22 2438 2549 38
17 HE TED Ankara Kolejliler 30 8 22 2301 2433 38
18 Samsun BŞB. Anakent 30 6 24 2184 2370 36
 
Gelecek Hafta Maçları (31. Hafta / 7 Nisan 2018)
İstanbulspor Beylikdüzü - Bahçeşehir Koleji
PETKİM Spor - Karesi Spor Basketbol
Yalova Group Belediye - Ankara D.S.İ
Türk Telekom - Bursaspor Durmazlar
HE TED Ankara Kolejliler - Selçuklu Belediyesi
Antalyaspor - OGM Ormanspor
Samsun BŞB. Anakent - Sigortam.net Bakırköy Basket
Düzce Belediye - Afyon Belediye
Bandırma Kırmızı - Akhisar Belediye



Bu haber 372 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ



İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI