Bugun...


TBL'DE 2. HAFTA SONA ERDİ
TBL'nin ikinci haftasında sadece Ormanspor ve Afyon Belediye sahasında kazandı, diğer 7 maç konuk ekiplerin galibiyeti ile sona erdi.

TBL'DE 2. HAFTA SONA ERDİ
+ -

TBL'nin ikinci haftasında sadece Ormanspor ve Afyon Belediye sahasında kazandı, diğer 7 maç konuk ekiplerin galibiyeti ile sona erdi. 

 
 
Haftanın en çok akıllarda kalan olayı üçlüklerdi. TED Ankara Kolejliler takım olarak 20'te 14 isabet bulurken Mert Gizir'den 7/8 isabet geldi. Afyon Belediye'de İbrahim Yıldırım 8/10 üçlükle müthiş performans sergiledi. 
 
Haftanın en dikkat çekici demeci ise Brazelton'un bonservis belgesini alamayan İstanbulspor'un koçu Hakan Yavuz verdi: Çin'de bayram olduğu gerekçesiyle lisans çıkaramıyoruz. bana ne Çin bayramından?
 
Türk Telekom'un PETKİM deplasmanı öncesinde Aliağa taraftarlarının eski koçları Burak Gören ile eski oyuncularını alkışlaması örnek bir davranıştı.

 

TBL HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
Halk Enerji TED Ankara Kolejliler
Haftanın Altın Karması
Hasan Emir Gökalp (Antalyaspor)
Serhat Çetin (Türk Telekom)
Mert Gizir (TED Ankara Kolejliler)
Mustafa Bakir Görür (Bursaspor)
Cevher Özer (Afyon Belediye)
Haftanın Gümüş Karması
Arca Tülüoğlu (Selçuklu Belediye)
Kerem Görmez (Karesi Spor Basketbol)
CEeyhun Altay (Bahçeşehir Koleji)
İzzet Türkyılmaz (Selçuklu Belediye)
Kadir Çıpa (Ormanspor)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
Karlo Vragovic (Bursaspor)
Jerome Randle (Bahçeşehir Koleji)
Jerry Smith (Karesi Spor Basketbol)
Calvin Leslie (Antalyaspor)
Darryl Monroe (Türk Telekom)
Haftanın Gümüş Karması (Yabancı)
Marko Knight (Afyon Belediye)
Robert Lowery (Antalyaspor)
Yasin Graves (Ormanspor)
Davon Jefferson (Bahçeşehir Koleji)
Jamelle Hagins (Afyon Belediye)
Haftanın Koçu
Cem Akdağ (HE TED Ankara Kolejliler)
Haftanın Oyuncusu
İbrahim Yıldırım (Afyon Belediye)
Haftanın Genç Oyuncusu
Şehmuz Hazer (Bandırma Kırmızı)
Haftanın skoreri
İbrahim Yıldırım (Afyon Belediye) 26 sayı
Eren Ocaktürk (Düzce Belediye) 26 sayı
Haftanın 3’lükçüsü
Mert Gizir (HE TED Kolejliler) 7/8
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
İbrahim Yıldırım (Afyon Belediye) 8/10
Haftanın en fazla sayı atan takımı
Afyon Belediye (99)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
Karesi Spor Basketbol (65)
Halk Enerji TED Ankara Kolejliler (65)
En fazla serbest atış kullanan takım
Antalyaspor (21/27)
Bahçeşehir Koleji (20/27)
En az serbest atış kullanan takım
Samsun BŞB. Anakent (6/9)
En fazla ribaund alan takım
Afyon Belediyesi (52)
En fazla ribaund alan oyuncu
David Weaver (HE TED Kolejliler) 15
En fazla asist yapan takım
Selçuklu Belediyesi (26)
En az asist yapan takım
Yalova Group Belediye (10)
En fazla asist yapan oyuncu
Corin Henry (Düzce Belediye) 9
En fazla top çalan takım
Bandırma Kırmızı (12)
En az top çalan takım
Bahçeşehir Koleji (0)
En fazla top çalan oyuncu
Karlo Vragovic (Bursaspor) 4
Marek Klassen (Bakırköy Basket) 4
En fazla top kaybeden takım
Halk Enerji TED Ankara Kolejliler (20)
En az top kaybeden takım
Yalova Group Belediye (6)
 
 

Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde (TBL) 2017-2018 sezonunda ikinci hafta, oynanan karşılaşmaların ardından tamamlandı.

Ligde ikinci haftada alınan sonuçlar ve puan durumu şu şekilde:

 Tarih Salon  A Takım         B Takım

06.10.2017 16:00

M. Sait Zarifoğlu Spor Salonu

OGM ORMANSPOR

88

-

74

AKHİSAR BELEDİYE

07.10.2017 15:00

Gazanfer Bilge

İSTANBULSPOR BEYLİKDÜZÜ

77

-

80

ANTALYASPOR

07.10.2017 16:30

Enka Spor Salonu

PETKİM

77

-

83

TÜRK TELEKOM

07.10.2017 16:30

90. Yıl Spor Salonu

YALOVA GROUP BELEDİYE

80

-

87

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ

07.10.2017 17:00

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu

SAMSUN BŞB. ANAKENT

73

-

77

BURSASPOR DURMAZLAR

07.10.2017 17:00

Ankara Spor Salonu

ANKARA DSİ

65

-

67

KARESİ SPOR

07.10.2017 17:00

Kalıcı Konutlar Merkez Spor Salonu

DÜZCE BELEDİYE

82

-

95

SELÇUKLU BELEDİYESİ

08.10.2017 16:00

Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu

BANDIRMA KIRMIZI

65

-

87

HALK ENERJİ TED ANKARA KOLEJLİLER

09.10.2017 14:00

Afyonkarahisar Atatürk Spor Salonu

AFYON BELEDİYESİ

99

-

79

BAKIRKÖY BASKET

 

  Takım   O  M  A  P

1

HALK ENERJİ TED ANKARA KOLEJLİLER

2

2

0

174

133

4

2

TÜRK TELEKOM

2

2

0

170

147

4

3

SELÇUKLU BELEDİYESİ

2

2

0

178

161

4

4

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ

2

2

0

172

158

4

5

KARESİ SPOR

2

2

0

127

115

4

6

ANTALYASPOR

2

2

0

151

142

4

7

AFYON BELEDİYESİ

2

1

1

164

150

3

8

OGM ORMANSPOR

2

1

1

138

134

3

9

PETKİM SPOR

2

1

1

162

161

3

10

BAKIRKÖY BASKET

2

1

1

156

165

3

11

BURSASPOR DURMAZLAR

2

1

1

155

158

3

12

AKHİSAR BELEDİYE

2

1

1

151

157

3

13

SAMSUN BŞB. ANAKENT

2

0

2

152

160

2

14

ANKARA DSİ

2

0

2

131

144

2

15

YALOVA GROUP BELEDİYE

2

0

2

149

164

2

16

DÜZCE BELEDİYE

2

0

2

160

180

2

17

İSTANBULSPOR BEYLİKDÜZÜ

2

0

2

145

167

2

18

BANDIRMA KIRMIZI

2

0

2

135

174

2

 

   1.Devre3.Hafta Programı
14.10.2017 13:30 İSTANBUL Caferağa Spor Salonu BAHÇEŞEHİR KOLEJİ OGM ORMANSPOR
14.10.2017 15:00 İSTANBUL Gazanfer Bilge İSTANBULSPOR BEYLİKDÜZÜ BANDIRMA KIRMIZI
14.10.2017 16:00 ANKARA Ankara Spor Salonu HALK ENERJİ TED ANKARA KOLEJLİLER PETKİM SPOR
14.10.2017 16:00 BALIKESİR Kurtdereli Spor Salonu KARESİ SPOR AFYON BELEDİYESİ
14.10.2017 16:00 ANKARA TOBB ETÜ Spor Salonu TÜRK TELEKOM SAMSUN BŞB. ANAKENT
14.10.2017 17:00 ANTALYA Antalya Spor Salonu ANTALYASPOR BAKIRKÖY BASKET
14.10.2017 18:00 MANİSA Akhisar Belediye Spor Salonu AKHİSAR BELEDİYE ANKARA DSİ
14.10.2017 18:00 BURSA Bursa ATATÜRK Spor Salonu BURSASPOR DURMAZLAR DÜZCE BELEDİYE
15.10.2017 16:00 KONYA Selçuklu Belediyesi Spor Salonu SELÇUKLU BELEDİYESİ YALOVA GROUP BELEDİYE



Bu haber 535 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ



İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI