Reklam
Bugun...


TBL'DE 16. HAFTA SONA ERDİ
TBL 16. Hafta EN'leri

TBL'DE 16. HAFTA SONA ERDİ
+ -

TBL 16. Hafta EN'leri

  / Basketfaul.com
 

Haftanın olayı Ormanspor'un deplasmanda ligin en güçlü ekiplerinden Afyon Belediye'yi yenerek rakibinin 7 maçlık galibiyet serisine son vermesiydi. Caner Ercan'ın 20 sayısı ve Ormanspor'un müthiş savunma çabası belirleyici faktörlerdi.

 
 
Türk Telekom koç değişlikliğine giden TED Ankara KJolejliler karşısında son dakikalarda sıkışan oyunu Ender Arslan'ın üçlükleri ile açtı.
 
Antalyaspor, Hasan Emir Gökalp'in performansı ile deplasmanda Ankara DSİ'yi yendi ve üst sıralara yakın yerini korudu.
 
PETKİM, Bahçeşehir Koleji deplasmanında güçlü rakibine ciddi olarak kafa tuttu. Adam Smith 3. çeyrekte atılmamış olsa maçın sonu farklı olabilirdi.
 
Cengiz Karadağ'dan sonra direnci artan Yalova, Bakırköy deplasmanında maça ortak oldu ancak Adem Ören galibiyeti Bakırköy'de tuttu.
 
Bandırma Kırmızı herkesin hayran olduğu bir takım. Nitekim Selçuklu Belediye Başkanı maçtan sonra sahaya inip Bandırma Kırmızı'nın genç oyuncularının koçu Ahmet Gürgen'i kutladı.
 
Karesi, Düzce'yi de yenerek olmak istediği sıralarda kaldı. Tek sorunları ise Lawal'in davranışları gibi gözüküyor.
 
Bursaspor, son haftaların en iyi İstanbulspor'una karşı oyuncu kalite farkı ile zorlansa da galip geldi. 
 
Akhisar Belediye savunmaların egemen olduğu maçta koç değişikliğine giderek Doğan Deniz'i göreve getiren Samsun BŞB Anakent karşısında istediğini aldı.
 

 

TBL HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
OGM Orman Spor
Bandırma Kırmızı
Haftanın Altın Karması
Hasan Emir Gökalp (Antalyaspor)
Alican Güney (Karesi Spor Basketbol)            .
Soner Şentürk (Bahçeşehir Koleji)
Caner Ercan (OGM Orman Spor)
Erxhan Osmani (Bandırma Kırmızı)
Haftanın Gümüş Karması
Yiğitcan Turna (Bahçeşehir Koleji)
Erdem İlter (Bursaspor Durmazlar)
Nusret Yıldırım (Türk Telekom)
Hakan Yapar (Bahçeşehir Koleji)
Adem Ören (Bakırköy Basket)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
Karlo Vragovic (Bursaspor Durmazlar)
Yasiin Graves (OGM Orman Spor)
Manuel Atkins (Bakırköy Basket)
Calvin Leslie (Antalyaspor)
Darryl Monroe (Türk Telekom)
Haftanın Koçu
Korhan Aydanarığ (OGM Orman Spor)
Ahmet Gürgen (Bandırma Kırmızı)
Haftanın Oyuncusu
Jerry Smith (Karesi Spor Basketbol)
Haftanın Genç Oyuncusu
Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)
Haftanın skoreri
Anthony Starks (Yalova Group BLD) 28 sayı
William Daniels (Selçuklu Belediyesi) 28 sayı
Haftanın 3’lükçüsü
Karlo Vragovic (Bursaspor Durmazlar) 5/7
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Manuel Atkins (Bakırköy Basket) 6/12
Haftanın en fazla sayı atan takımı
Türk Telekom (92)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
Akhisar Belediye (60)
En fazla serbest atış kullanan takım
İstanbulspor Beylikdüzü (21/32)
En az serbest atış kullanan takım
Ankara DSİ (7/10)
En fazla ribaund alan takım
Bakırköy Basket (47)
Afyon Belediye (47)
En fazla ribaund alan oyuncu
Calvin Leslie (Antalyaspor) 13
En fazla asist yapan takım
Türk Telekom (24)
En az asist yapan takım
Yalova Group Belediye (11)
En fazla asist yapan oyuncu
Terrance Campbell (Türk Telekom) 10
En fazla top çalan takım
PETKİM Spor (12)
Afyon Belediye (12)
En az top çalan takım
Bursaspor Durmazlar (1)
En fazla top çalan oyuncu
Jerry Smith (Karesi Spor Basketbol) 5
En fazla top kaybeden takım
Afyon Belediye (20)
En az top kaybeden takım
PETKİM Spor (7)
 
 
S Takım O G M A Y P
1 Türk Telekom 16 15 1 1346 1153 31
2 Afyon Belediye 16 13 3 1327 1213 29
3 Bursaspor Durmazlar 16 11 5 1325 1213 27
4 Antalyaspor 16 11 5 1262 1212 27
5 Selçuklu Belediyesi 16 11 5 1264 1225 27
6 Karesi Spor Basketbol 16 10 6 1284 1244 26
7 Bandırma Kırmızı 16 10 6 1265 1276 26
8 Bahçeşehir Koleji 16 9 7 1268 1277 25
9 Bakırköy Basket 16 8 8 1243 1247 24
10 Akhisar Belediye 16 8 8 1200 1218 24
11 OGM Orman Spor 16 7 9 1155 1164 23
12 Düzce Belediye 16 7 9 1222 1251 23
13 İstanbulspor Beylikdüzü 16 6 10 1261 1304 22
14 HE TED Ankara Kolejliler 16 5 11 1177 1225 21
15 Samsun BŞB. Anakent 16 4 12 1218 1307 20
16 Ankara D.S.İ 16 4 12 1128 1233 20
17 PETKİM Spor 16 3 13 1153 1244 19
18 Yalova Group Belediye 16 2 14 1260 1352 18
 

 

Gelecek Hafta Maçları (17. Hafta / 5 – 6 Ocak 2018)
Ankara D.S.İ - Afyon Belediye
OGM Orman Spor - Sigortam.net Bakırköy Basket
İstanbulspor Beylikdüzü - Türk Telekom
PETKİM Spor - Selçuklu Belediyesi
Yalova Group Belediye - Karesi Spor Basketbol
Bandırma Kırmızı - Bursaspor Durmazlar
Antalyaspor - HE TED Ankara Kolejliler
Samsun BŞB. Anakent - Bahçeşehir Koleji
Düzce Belediye - Akhisar Belediye
 



Bu haber 938 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ



İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI