Bugun...


TBL'DE 12.HAFTA SONA ERDİ
TBL'DE 12.HAFTA SONA ERDİ, İŞTE 12.HAFTA ENLERİ!..

TBL'DE 12.HAFTA SONA ERDİ
+ -

 

Rakip gördüğü takımlara karşı daha yüksek konsantrasyonla çıkan Türk Telekom, Bahçeşehir Koleji'ni deplasmanda çok farklı yendi. Yabancı koçla çalışmaya başlayan Bahçeşehir Koleji henüz gönderdiklerinin yerine yabancı oyuncu almadı. Büyük olasılıkla çok iyi iki yabancıyı kadrolarına katarak play-off sonucunda BSL'ye yükselmeye çalışacaklar.

 

PETKİM sezonun en iyi maçlarından birini Afyon'da oynayıp galibiyete ortak oldu ancak  ev sahibi ekip zor da olsa kazanarak ikinciliğini korudu.
 
Timuçin Meriç'in yönetiminde ilk maçına çıkan Ankara DSİ, tek yabancıyla onyamasına karşın Samsun Büyükşehir Belediye Anakent'i yenerek üçüncü galibiyetini aldı.
 
Üç hafta önce ligin alt sıralarında yer alan Ormanspor, Düzce'yi de yenerek play-off bandına yaklaştı.
 
Sıralama açısından büyük önem taşıyan karşılaşmada Selçuklu Belediye baştan sona önde oynadı ve Bursaspor'u mağlup ederek ilk dört arasına girdi.
 
Tek yabancıyla oynayan TED bir kez daha son topa kadar geldi ancak galibiyet ev sahibi Akhisar'da kaldı.
 
Antalyaspor deplasmanda Yalova Grıup Belediye karşısında hiç zorlanmazken Hasan Emir Gökalp'in performansı dikkat çekti.
 
Karesi-İstanbulspor maçında dengeyi bozan isim Şahin Ekmen oldu.
 
Bakırköy Basket deplasmanında Bandırma Kırmızı 8 dakika kala 10 sayı gerideyken geri dönmeyi başardı ve Eray Akyüz'ün önemli katkısıyla galip geldi.

 

TBL HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
Bandırma Kırmızı
Haftanın Altın Karması
Berent Kavaklıoğlu (Ankara DSİ)
Hasan Emir Gökalp (Antalyaspor)
Şahin Ekmen (Karesi Spor Basketbol)
Hadi Özdemir (Afyon Belediye)
Cevher Özden (Afyon Belediye)
Haftanın Gümüş Karması
Alp Timuçin Yener (Ormanspor)
Murat Kaya (Ankara DSİ)
Yunus Çankaya (Selçuklu Belediye)
Caner Ercan (Ankara DSİ)
Cenk Şekeroğlu (Akhisar Belediye)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
Jerry Smith (Karesi Spor Basketbol)
T.J.Campbell (Türk Telekom)
William Daniels (Selçuklu Belediye)
Calvin Leslie (Antalyaspor)
Charles Jackson (Bandırma Kırmızı)
Haftanın Gümüş Karması (Yabancı)
Robert Lowery (Antalyaspor)
Yasin Ihsan Graves (Ormanspor)
Fran Pilepic (Selçuklu Belediye)
Kenan Bajramovic (Akhisar Belediye)
Hasan Rızvic (Ormanspor)
Haftanın Koçu
Ahmet Gürgen (Bandırma Kırmızı)
Haftanın Oyuncusu
Calvin Leslie (Antalyaspor)
Haftanın Genç Oyuncusu
Eray Akyüz (Bandırma Kırmızı)
Haftanın skoreri
Calvin Leslie (Antalyaspor) 34 sayı
Haftanın 3’lükçüsü
Murat Kaya (Ankara DSİ) 5/5
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Murat Kaya (Ankara DSİ) 5/5
Reha Öz (Bakırköy Basket) 5/7
Robert Lowery (Antalyaspor) 5/7
David Holston (Samsun BŞB. Anakent) 5/12
Haftanın en fazla sayı atan takımı
Türk Telekom (101)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
Türk Telekom (66)
En fazla serbest atış kullanan takım
Bakırköy Basket (25/38)
En az serbest atış kullanan takım
PETKİM Spor (4/7)
En fazla ribaund alan takım
Bandırma Kırmızı (41)
En fazla ribaund alan oyuncu
Cenk Şekeroğlu (Akhisar Belediye) 16
En fazla asist yapan takım
Ankara D.S.İ (25)
En az asist yapan takım
Bahçeşehir Koleji (9)
En fazla asist yapan oyuncu
Berent Kavaklıoğlu (Ankara DSİ) 12
En fazla top çalan takım
Yalova Group Belediye (10)
Akhisar Belediye (10)
En az top çalan takım
Bahçeşehir Koleji (3)
En fazla top çalan oyuncu
Hadi Özdemir (Afyon Belediye) 4
Serhat Uğur (Akhisar Belediye) 4
En fazla top kaybeden takım
Bakırköy Basket (19)
En az top kaybeden takım
Türk Telekom (8)
Selçuklu Belediyesi (8)
 
 
S Takım O G M A Y P
1 Türk Telekom 12 12 0 980 832 24
2 Afyon Belediye 12 10 2 982 901 22
3 Antalyaspor 12 9 3 971 898 21
4 Selçuklu Belediyesi 12 9 3 956 928 21
5 Bursaspor Durmazlar 12 7 5 968 914 19
6 Karesi Spor Basketbol 12 7 5 935 929 19
7 Bandırma Kırmızı 12 7 5 952 967 19
8 İstanbulspor Beylikdüzü 12 6 6 986 974 18
9 Düzce Belediye 12 6 6 912 933 18
10 Akhisar Belediye 12 6 6 900 927 18
11 HE TED Ankara Kolejliler 12 5 7 899 881 17
12 OGM Orman Spor 12 5 7 875 880 17
13 Bahçeşehir Koleji 12 5 7 957 1021 17
14 Bakırköy Basket 12 4 8 923 954 16
15 Samsun BŞB. Anakent 12 4 8 938 992 16
16 Ankara D.S.İ 12 3 9 864 948 15
17 PETKİM Spor 12 2 10 868 925 14
18 Yalova Group Belediye 12 1 11 971 1033 13
 

 

Gelecek Hafta Maçları (13. Hafta / 9-10 Aralık 2017)
İstanbulspor Beylikdüzü - Akhisar Belediye
PETKİM Spor - Bakırköy Basket
Yalova Group Belediye - OGM Orman Spor
Türk Telekom - Selçuklu Belediyesi
HE TED Ankara Kolejliler - Bahçeşehir Koleji
Antalyaspor - Bursaspor Durmazlar
Samsun BŞB. Anakent - Afyon Belediye
Düzce Belediye - Ankara D.S.İ
Bandırma Kırmızı - Karesi Spor Basketbol
 



Bu haber 1479 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ



İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI