AFYONSPORHABER'in notu: Çok ilginçtir ki; Basketfaul tarafından hazırlanan haftanın yıldızı tablosunda deplasmanda üst üste 6 maç kazanan Bandırma Kırmızı'yı güzel bir oyunla geçen Afyon'un adı ve bir tane oyuncusu geçmiyor.
Ümran Kaya Kapanlı (Basketfaul)
Türk Telekom, Akhisar Belediye'yi mağlup etti ve onbirinci hafta sonunda da yenilgisiz liderliğini koruyarak BSL'ye direkt yükselmek için avantajını korudu. En dikkat çekici performans ise Nusret Yıldırım'dan geldi.
Afyon Belediye sahasındaki Türk Telekom mağlubiyetinden sonra çıkış yakaladı ve deplasmandaki Bandırma Kırmızı galibiyetiyle birlikte üst üste üçüncü kez kazandı.
Yaptığı büyük yatırımın karşılığını en azından bugüne kadar alamayan, ligi birinci bitirmeyi planlarken play-off sınırının altına inen Bahçeşehir Koleji öne götürdüğü Bursa'daki maçın sonunda hem basketbol olarak, hem disiplin olarak dağıldı. Takımın yarısının teknik faul aldığı karşılaşmanın ardından koç Yağızer Uluğ ayrıldığını açıkladı.
Haftanın en keyifli maçı Akdeniz'de oynandı, her iki takımın da seriler yakaladığı mücadelede Antalyaspor, Selçuklu Belediye'yi son periyodda solladı.
Ormanspor, Yasin Graves'in 42 sayı attığı karşılaşmada tek yabancılı Samsun BŞB Anakent'i yenerek dördüncü galibiyetini aldı.
Baştan sona önde oynayan Düzce Belediye, Yalova'nın baskısını hissetse de hata yapmadı ve sekizinci sıraya yükseldi.
TED Ankara Kolejliler son saniyede çalınan faul sonucunda serbest atışlarla Karesi'ye kaybederken tarafsız gözler hakem kararına katılmadı.
9 haftadır kaybeden PETKİM'in imdadına Adam Smith yetişti, Ankara DSİ ise 2 galibiyetle onyedinci sıraya geriledi.
İstanbulspor Beylikdüzü'nde Tyrone Brazelton'un yokluğunda herkes elini taşın altına soktu ve tehlikeli rakip Bakırköy Basketbol karşısında çok değerli bir galibiyet geldi.
TBL HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
OGM Orman Spor
Haftanın Altın Karması
Hasan Emir Gökalp (Antalyaspor)
Feyzi Çelebioğlu (İstanbulspor Beylikdüzü)
Valantin Pastal (Antalyaspor)
Ümit Sonkol (PETKİM Spor)
Ali Işık (Bursaspor Durmazlar)
Haftanın Gümüş Karması
Barış Ömer Erlim (Ormanspor)
Alican Güney (Karesi Spor Basketbol)
Can Özcan (Bursaspor Durmazlar)
Nusret Yıldırım (Türk Telekom)
Tunahan Dikmen (İstanbulspor Beylikdüzü)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
Robert Lowery (Antalyaspor)
Karlo Vragovic (Bursaspor Durmazlar)
Yasin Ihsan Graves (Ormanspor)
Tyler Smith (İstanbulspor Beylikdüzü)
Hasan Rızvic (Ormanspor)
Haftanın Gümüş Karması (Yabancı)
Adam Smith (PETKİM Spor)
Corin Henry (Düzce Belediye)
Calvin Leslie (Antalyaspor)
Gani Lawal (Karesi Spor Basketbol)
Kyle Hunt (Düzce Belediye)
Haftanın Koçu
Korhan Aydanarığ (Orman Spor)
Haftanın Oyuncusu
Yasin Ihsan Graves (Ormanspor)
Haftanın Genç Oyuncusu
Umut Geçen (İstanbulspor Beylikdüzü)
Haftanın skoreri
Yasin Ihsan Graves (Ormanspor) 42 sayı
Haftanın 3’lükçüsü
Adem Ören (Bahçeşehir Koleji) 4/4
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Yasin Ihsan Graves (Ormanspor) 7/13
Haftanın en fazla sayı atan takımı
Antalyaspor (93)
Bursaspor Durmazlar (93)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
Türk Telekom (64)
En fazla serbest atış kullanan takım
Antalyaspor (23/29)
En az serbest atış kullanan takım
Samsun BŞB. Anakent (8/10)
Selçuklu Belediyesi (8/10)
En fazla ribaund alan takım
PETKİM Spor (41)
En fazla ribaund alan oyuncu
Tunahan Dikmen (İstanbulspor Beylikdüzü) 13
En fazla asist yapan takım
Düzce Belediye (28)
En az asist yapan takım
Ankara DSİ (10)
En fazla asist yapan oyuncu
Corin Henry (Düzce Belediye) 11
En fazla top çalan takım
Türk Telekom (10)
En az top çalan takım
Bakırköy Basket (3)
En fazla top çalan oyuncu
Alican Güney (Karesi Spor Basketbol) 4
Hasan Emir Gökalp (Antalyaspor) 4
Darryl Monroe (Türk Telekom) 4
En fazla top kaybeden takım
Selçuklu Belediyesi (17)
En az top kaybeden takım
Türk Telekom (5)
S Takım O G M A Y P 1 Türk Telekom 11 11 0 879 766 22 2 Afyon Belediye 11 9 2 905 827 20 3 Antalyaspor 11 8 3 875 818 19 4 Selçuklu Belediyesi 11 8 3 869 848 19 5 Bursaspor Durmazlar 11 7 4 888 827 18 6 İstanbulspor Beylikdüzü 11 6 5 915 895 17 7 Karesi Spor Basketbol 11 6 5 856 858 17 8 Düzce Belediye 11 6 5 831 849 17 9 Bandırma Kırmızı 11 6 5 867 886 17 10 HE TED Ankara Kolejliler 11 5 6 831 811 16 11 Akhisar Belediye 11 5 6 830 859 16 12 Bahçeşehir Koleji 11 5 6 891 920 16 13 OGM Orman Spor 11 4 7 791 799 15 14 Bakırköy Basket 11 4 7 842 869 15 15 Samsun BŞB. Anakent 11 4 7 850 903 15 16 PETKİM Spor 11 2 9 794 848 13 17 Ankara D.S.İ 11 2 9 775 860 13 18 Yalova Group Belediye 11 1 10 891 937 12
Gelecek Hafta Maçları (12. Hafta / 1-3 Aralık 2017)
OGM Orman Spor - Düzce Belediye
Bahçeşehir Koleji - Türk Telekom
Bakırköy Basket - Bandırma Kırmızı
Karesi Spor Basketbol - İstanbulspor Beylikdüzü
Yalova Group Belediye - Antalyaspor
Ankara D.S.İ - Samsun BŞB. Anakent
Afyon Belediye - PETKİM Spor
Akhisar Belediye - HE TED Ankara Kolejliler
Selçuklu Belediyesi - Bursaspor Durmazlar
YORUMLAR